MŠ Vaníčkova

Mateřská škola se nachází v městské části Opava - Kylešovice. V okolí mateřské školy jsou rodinné domy. Do školky docházejí děti z jejího okolí. Kapacita mateřské školy je 109 dětí.

MŠ Vaníčkova

Naše mateřská škola má 4 třídy, součástí školy je logopedická třída, kde docházejí děti s narušenou komunikační schopností (úzce proto spolupracujeme s SPC Opava). V naší mateřské škole se snažíme děti vést k lásce k přírodě a zvířatům, proto jsme v roce 2019 začali budovat zahradní kuchyňku, ta se uvedla do plného provozu ve školním roce 2019/2020, děti společně vysadily kolem kuchyňky ovocné stromy a keře. Dále jsme na zahradě MŠ začali budovat zahradní učebnu, kde pomocí různých speciálních nástrojů děti poznávají a zkoumají přírodu. Na zahradě MŠ mají děti i víceúčelové hřiště. V naší MŠ máme k dispozici infrasaunu, která je v provozu každoročně od října do března. V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu. Děti vedeme k samostatnosti, aby se ve skupině dokázaly projevit, prosadit, ale zároveň i podřídit při společných činnostech. Děti jsou do tříd rozděleny dle věku.

Kde nás najdete?

Vaníčkova 39, Opava Kylešovice

17. listopadu, Opava Kylešovice

747 06, Česká republika

E-mailová adresa

web

www.msopava.cz

Ředitelka

Lenka Radová

* Opiště prosím kontrolní kód z obrázku.