Srpen 11, 2017

III.             Třída (Zajíci) 704 869 757
IV.              Třída (Lišáci) 704 869 758

Provoz MŠ: 6:15 – 16:30

Mateřská škola se nachází v městské části Opava – Kylešovice. Do mateřské školy docházejí především děti z okolí. Mateřská škola má 4 třídy a kapacita MŠ je stanovena na 95 dětí. Mateřská škola je dostatečně velká,  má vkusně zařízené prostory, které vyhovují nejrůznějším činnostem dětí a napomáhají zdárné a klidné adaptaci na nové prostředí.

Naše mateřská škola disponuje speciálně logopedickou třídou, kde docházejí děti, které mají problémy v řečové stránce vývoje, či vetší logopedické problémy. Kapacita logopedické třídy je 14 dětí. Úzce proto spolupracujeme s SPC Opava.

Školní vzdělávací program je vypracován dle Rámcového vzdělávacího programu a nese název „Svět kolem nás“ (http://msopava.cz/wp-content/uploads/2017/08/%C5%A0VP-2017-2021.pdf).

V naší mateřské škole vedeme děti k lásce k přírodě, zvířatům, proto jsme v roce 2019 začali budovat zahradní kuchyňku, ta se uvedla do provozu ve školním roce 2019/2020, děti společně vysadily kolem kuchyňky ovocné stromy a keře. Dále jsme na zahradě MŠ začali budovat zahradní učebnu, kde pomocí speciálních nástrojů děti zkoumají a poznávají přírodu.
Na zahradě MŠ je i nové víceúčelové hřiště z mechové pryže.

V naší MŠ máme k dispozici infrasaunu, která je v provozu od října do března.

V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu. Děti vedeme k samostatnosti, aby se ve skupině dokázaly projevit, prosadit, ale zároveň i podřídit při společných činnostech.

Děti jsou v MŠ rozděleny do tříd dle věku:
I. TŘÍDA – nejmenší děti
II. TŘÍDA – děti s povinnou předškolní docházkou
III. TŘÍDA – speciální logopedická
IV. TŘÍDA – děti 4leté

Dětem nabízíme spoustu nadstandartních aktivit:
– sportovní gymnastika Špičková
– mažoretky
– Veselé šachy
– výtvarný kroužek
– keramický kroužek
– angličtina pro předškolní děti
– rozvíjíme ICT pregramotnost dětí

Nejzajímavější akce pro děti:
Mateřská škola každoročně vypracovává ve spolupráci všech pedagogů, plán akcí a plán EVVO aktivit.
– Výstava Podzimníčků
– exkurze ve Vitamínátoru
– Broučkův večer s lampionovým průvodem
– Drakiáda v MŠ
– Čertí školka
– Mikulášská nadílka
– Vánoční dílničky s rodiči
– výlety do přírody (v každém ročním odbobí)
– Karneval v MŠ
– Kyčkovanka malovanka
– Hledáme velikonoční vajíčka
– Rej čarodějnic
– Zahradní slavnost ke Dni dětí
– pravidelně navštěvujeme knihovnu Petra Bezruče
– návštěvy Slezského divadla Opava, Divadlo loutek Ostrava, Loutkové divadlo Opava
– exkurze ve Slezském zemském muzeu, OKO aj.
– exkurze u hasičů
– Planetárium Ostrava, Zoo Ostrava aj.

Fotografie MŠ: http://msopava.cz/fotogalerie/